wtorek, 07 kwiecień 2020

AKTUALNOŚCI

Drodzy Rodzice,
przekazujemy Wam możliwość korzystania z płyty Bliżejprzedszkolna pięciolinia – utwory do tańca, śpiewania i zabawy na kwiecień, na której są piosenki o tematyce wielkanocnej. Planowaliśmy słuchać piosenek podczas zajęć i bawić się przy nich w przedszkolu, ale ponieważ nie mamy takiej możliwości, zachęcamy do tego, aby dzieci słuchały piosenek i bawiły się przy nich w domu. Na płycie znajdują się piosenki edukacyjne, piosenki do tańca i zabaw muzyczno-ruchowych oraz piosenki do nauki języka angielskiego.

Wystarczy wejść na stronę „Moja płytoteka”
https://blizejprzedszkola.pl/moja-plytoteka,
wcisnąć przycisk DODAJ KOD, zalogować się* i wpisać kod bpkwiecien, który odblokuje dostęp do płyty.
*Jeśli nie są Państwo zalogowani na stronie www.blizejprzedszkola.pl, system automatycznie wygeneruje prośbę o dokonanie rejestracji. Proces trwa bardzo krótko, a rejestracja jest bezpłatna. Dostęp do płyty jest możliwy wyłącznie po zalogowaniu.

Z poważaniem
Zespół BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Drodzy Rodzice

 

12 i 13 marca 2020r. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze, a jedynie opiekuńcze.

Od 16 do 25 marca 2020r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne będą zamknięte.

Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Informujemy, że na podstawie art. 32 Ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 poz. 645 i 1590) rodzicowi dziecka do 8 roku życia w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola i szkoły należy się zasiłek opiekuńczy.

Więcej informacji:www.gmina-skoki.pl  oraz www.gov.pl/web/edukacja                                                                  

BAL KUBUSIA PUCHATKA

21 lutego nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, przyjaciel wszystkich dzieci – Kubuś Puchatek. Stało się to za sprawą trzech przyjaznych smoków – Toli, Loli i Zoli. Nie mając pomysłu na prezent urodzinowy dla Kubusia postanowiły udać się do przedszkola by wspólnie z dziećmi zorganizować bal dla solenizanta.

Czytaj więcej: BAL KUBUSIA PUCHATKA

NIEZWYKŁY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU

Wizyta psa w przedszkolu to coś nowego i ekscytującego. Szczególnie, gdy jest to tak duży i mądry pies jak Kesi, rasy berneński pies pasterski, który przybył do najmłodszych przedszkolaków z grupy „Maleństwa” wraz ze swoją Panią Kasią Kędziorą - Duksztą.

Czytaj więcej: NIEZWYKŁY GOŚĆ

W świat muzyki klasycznej z Batii Strauss.
Podczas ostatnich zajęć z cyklu „W krainie dźwięków” powędrowaliśmy w świat muzyki klasycznej. Dzieci z grupy Sowy I tego dnia słuchały, tańczyły, dyrygowały i grały na instrumentach. Czy było nudno? O nie. Wszystko dzięki metodzie Pani Batii Strauss.

bat.jpg

Czytaj więcej: ŚWIAT MUZYKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię i bardzo szanuję,
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

wal1.jpg

Czytaj więcej: WALENTYNKI

CO SIĘ DZIEJE Z LODEM?
Za oknem łagodna zima, bez śniegu, mrozu i ślizgawek. A my tymczasem wyprodukowaliśmy własny lód i choć nie można było się na nim ślizgać, to postanowiliśmy poznać inne jego właściwości. Nasze dzieci z ogromnym skupieniem na twarzach zajęły się pracą badawczą.

LOD.jpg

Czytaj więcej: CO SIĘDZIEJE Z LODEM

„HERBATKA Z BABCIĄ I DZIADKIEM”
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Uroczystości odbyły się we wszystkich grupach wiekowych.
Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola.dzi6_2.JPG

Czytaj więcej: HERBATKA Z BABCIĄ I DZIADKIEM

WYCIECZKA DO DROGERII

24 stycznia dzieci z grupy "Maleństwa" wybrały się do pobliskiej drogerii "LuAna". Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem sprzedawcy oraz wyposażeniem sklepu. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz użycie zwrotów grzecznościowych.

dro.jpg

Czytaj więcej: DROGERIA

SPOTKANIE Z MIEJSKIM DOMEM KULTURY W WĄGROWCU

Dnia 22.01.2020 r. w ramach cyklu spotkań pt. „Kultura dla Malucha” organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka uczestniczyły w seansie filmowym pt. „Futrzaki ruszają na ratunek”. Głównym bohaterem filmu był kot „Maksiu”, który koniecznie chciał być sławny i podziwiany na całym świecie. Kot wspólnie ze swoim przyjacielem „Bobo” ruszają na ratunek innym zwierzętom w obliczu nieziemskiej katastrofy. Bajka przepełniona zabawnymi dialogami miała na celu wyjaśnić dzieciom jak ważną wartością w życiu jest przyjaźń, pomoc tym którzy tego naprawdę potrzebują.