środa, 23 październik 2019

AKTUALNOŚCI

WIZYTA W GABINECIE WETERYNARYJNYM
To spotkanie pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków. Wizyta u lekarza nikomu nie kojarzy się przyjemnie; chyba że zdrowi i radośni odwiedzamy… lekarza zwierząt. Tym razem celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy lekarza weterynarii, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt oraz uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które chorują i cierpią i dlatego wymagają pomocy i leczenia.

Czytaj więcej: GABINET WETERYNARYJNY

JESIENNE BABECZKI
Maliny i borówki, te smaczne owoce posłużyły „Tygryskom” do samodzielnego przygotowania pysznych babeczek. Od słodkości rozpoczęły się w naszej grupie pierwsze warsztaty kulinarne z rodzicami. Dzieci doskonale orientowały się od czego należy rozpocząć pracę. Dokładnie umyły ręce, ubrały fartuszki i zabrały się za mieszanie

Czytaj więcej: BABECZKI

Fantastyczny teatr w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka w Skokach –
nauczyciele i pracownicy zagrali dla dzieci!

„Dzień Przedszkolaka” to najważniejsze święto dla wychowanków naszego przedszkola. Z tej okazji dnia 27.09.2019 r. w naszej placówce miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Nauczyciele wspólnie z pracownikami przedszkola przygotowali dla wszystkich dzieci i po raz pierwszy niespodziankę w postaci przedstawienia muzyczno-teatralnego pt. „Rzepka” J. Tuwima. „Aktorzy” wykazali się pomysłowością w przygotowaniu strojów charakterystycznych dla danych postaci. Na scenie można było zobaczyć postaci: dziadka, babci, wnuczka, pieska, kotka, kurki, gąski, bociana, żabki, ptaka – kawki oraz głównej bohaterki - rzepki. Wspaniały efekt spowodowała znakomicie dobrana muzyka, która wprowadziła radosną atmosferę.
Dzieci były zafascynowane widokiem swoich ulubionych pań, z zapartym tchem oglądały przedstawienie, a z ich twarzy nie znikał uśmiech.

K. Rutkowska K. Walkowiak
E. Kwapińska M. Winkel

rzepka2.jpgrzepka3.jpgrzepka_1.jpg

rzepka4.jpg

 

 

 

Wycieczka do Parku Rozrywki „Rodzinka” w Skórzewie

Dnia 18 i 19.09.2019 r. najstarsze grupy z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki „Rodzinka” w Skórzewie. W roku szkolnym 2019/2020 była to pierwsza wycieczka, więc wszyscy byli bardzo podekscytowani. Na miejscu w Parku Rozrywki czekały na dzieci Panie animatorki, które wprowadziły je w niezwykły świat zabaw. Zabaw, które nie tylko bawią, ale też uczą – prawidłowej koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz przyczyniają się do rozwijania sprawności fizycznej. Atrakcje wywołały u dzieci bardzo dużo pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że jeszcze wybierzemy się na tak wspaniałą wycieczkę.

K. Walkowiak K. Rutkowska

 kopia_2.jpgkopia3.jpg

 

 

 

 PRZYJACIELE PRZEDSZKOLA

"Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń..."

Drodzy Rodzice, dziękujemy Wam za zainteresowanie, życzliwość, wsparcie i bezinteresowną pomoc na rzecz naszego przedszkola.
Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy na co dzień i przy okazji różnorodnych imprez organizowanych w naszym przedszkolu okazują nam zrozumienie i wspomagają w codziennych działaniach dla podniesienia jakości pracy placówki oraz dla dobra wszystkich dzieci.
Życzymy Wam wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                                                                                     Dyrekcja oraz pracownicy przedszkola

 

 

 

PIKNIK

Dzieci z najstarszych grup wiekowych, po zakończeniu roku szkolnego wybrały się na piknik do Łosińca. Przywitało je piękne słońce, duże boisko i mamy czekające z pysznymi przekąskami. Natomiast tatusiowie zorganizowali dla chętnych dzieci gry i zabawy. Śmiechu było co nie miara. Dla zmęczonych lecz szczęśliwych dzieci oraz wszystkich osób znajdujących się na pikniku rodzice przygotowali pyszne kiełbaski z grilla. Na koniec odwiedzili nas strażacy, dzięki którym zrobiło się przyjemnie, chłodno i wesoło. Kurtyna wodna rozpostarła się nad boiskiem.
Dziękujemy panom strażakom i wszystkim rodzicom za wspaniały piknik!

                                                                                                                                                                      W. Paczyńska

 

ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

„Już koniec roku, mija czas, z radością wakacje czekają Was.
Choć w przedszkolu było Wam wesoło, dzisiaj je żegnacie,
by witać góry, lasy wokoło”.

Dnia 18 czerwca 2019r. w Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka odbyła się uroczystość Pożegnania Przedszkola. Dla dzieci to ważny moment –skończył się dla nich pierwszy beztroski, ale jakże ważny etap edukacji.

zakończenie roku 2019

Czytaj więcej: ZAKOŃCZENIE ROKU

 

JEDZIEMY NA DZIAŁKĘ

14 czerwca 2019 roku najstarsza grupa z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Skokach wybrała się na wycieczkę do Pawłowa Skockiego by tam zapoznać się z dwoma zawodami. Ogrodnika i pracownika wodociągów.

Ostatnio zaktualizowane1

Czytaj więcej: DZIAŁKA

 

ZABIERAMY DZIECI W ŚWIAT FOTOGRAFII

W piękny, słoneczny dzień 07.06.2019 r. czekała na nasze przedszkolaki miła niespodzianka. Tego dnia odwiedził nas zaproszony gość – fotograf, który zabrał dzieci w podróż do świata fotografii.

Ostatnio zaktualizowane

Czytaj więcej: FOTOGRAF

 

Z WIZYTĄ W BANKU

22 maja 2019 roku najstarsza grupa przedszkolna udała się z wizytą do PKO Banku Polskiego.

gazeta czerwiec4

Czytaj więcej: PKO

 

KRAWCOWA W PRZEDSZKOLU

Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy?

gazeta czerwiec3

Czytaj więcej: KRAWCOWA