poniedziałek, 23 wrzesień 2019

WIZYTA W ALPAKOLANDZIE

Najlepszym sposobem na poznawanie świata i wspaniałą zabawę są wycieczki. Dzieci z grup „Maleństwa” i „Króliczki” wybrały się na ciekawą wycieczkę do ALPAKOLANDU w Klotyldzinie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć niezwykłe Alpaki.

Alpaki to pochodzące z Ameryki Południowej ssaki trawożerne z rodziny wielbłądowatych. Cieszą się w Polsce sporym zainteresowaniem, ponieważ mimo iż hodowane są zazwyczaj dla wełny, należą do zwierzątek łagodnych i ciekawskich. Doskonale reagują na towarzystwo człowieka, co wykorzystuje się nawet w tzw. Alpakoterapii.
Pani Małgosia – właścicielka Alpakolandu, opowiedziała dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się przy zwierzętach i jak o nie dbać, żeby zasłużyć na ich zaufanie.
Dzieci mogły bezpośrednio obcować z tymi milusińskimi zwierzątkami. Głaskały je, karmiły marchewkami, przytulały się. Śmiechu było co nie miara. Oprócz alpak przedszkolaki mogły pobawić się z psem, karmić króliki, owce, kury.
Wiele pozytywnych emocji wywołała przejażdżka na kucyku i zabawy ruchowe na powietrzu, co sprawiło że tego dnia obiad po przyjeździe do przedszkola smakował wyjątkowo.

M. Futro