poniedziałek, 23 wrzesień 2019

ŚWIĘTO FLAGI

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.
 Aby dobrze wychować dzieci w duchu patriotyzmu ważne jest, aby od najmłodszych lat miały one możliwość uczestniczenia bezpośrednio, bądź pośrednio w różnych uroczystościach o charakterze patriotycznym. Przy takich okazjach dzieci uczą się szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej.

Do realizacji tego celu przygotowaliśmy w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta Flagi. Gospodarze spotkania dzieci 5,6-letnie aby uczcić ten wyjątkowy dzień przygotowały krótką prezentację. W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, piosenki, inscenizacja taneczna. W postawie na baczność cała społeczność przedszkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Było bardzo uroczyście.
                                                                                                                                                                                            M. Trela