poniedziałek, 23 wrzesień 2019

NOC MIKOŁAJKOWA W PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu tradycją stała się NOC MIKOŁAJKOWA.
O godzinie 18.00 starsze przedszkolaki przybyły do przedszkola wyposażone w śpiwory, poduszki, ulubione przytulanki i latarki. Gdy wszystkie miejsca do spania były już przygotowane, dzieci zeszły do sali „Tygrysków”, gdzie obejrzały piękne, świąteczne przedstawienie.

IMG 6266

IMG 6290

Kiedy za oknem zrobiło się już bardzo ciemno, do sali zawitał oczekiwany z niecierpliwością gość – Mikołaj, który przywitał się z dziećmi i oczywiście zapytał, czy były grzeczne. Odpowiedź nikogo nie zaskoczyła – wszyscy jak zawsze byli grzeczni. Mikołaj jednak nie uwierzył. Aby otrzymać prezent trzeba było się trochę napracować. Mikołaj przygotował kilka naprawdę trudnych zadań do wykonania. Były więc konkursy, wspólne zabawy ruchowe i taneczne. Na koniec obowiązkowo zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.
Po pełnym wrażeń wieczorze i wspólnej kolacji wszyscy smacznie zasnęli. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza noc spędzona poza domem. Rano dzieci wspominały jeszcze wieczór i noc spędzone w przedszkolu, a po smacznym śniadanku przedszkolaki ….wcale nie wróciły do domów. Zostały w przedszkolu, ponieważ była środa. A środa to normalny dzień pracy. Rodzice odbierali więc swoje pociechy dopiero po obiedzie. Oj ciężki to był dzień. Nocne harce dawały się niektórym we znaki. W salach starszaków nie było słychać codziennego gwaru, raczej delikatny szum rozmów i cichej zgodnej zabawy.