poniedziałek, 23 wrzesień 2019

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia starsze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Gniezna zwiedzać Fabrykę Bombek.  Podczas wycieczki po fabryce mogliśmy zaobserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyliśmy jak powstają bombki od samego początku.

W pierwszym etapie poznaliśmy proces dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Kolejnym etapem zwiedzania fabryki był proces srebrzenia, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.
Następnie zwiedzaliśmy lakiernię, gdzie bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów. W dalszej części wycieczki udaliśmy się do dekoratorni, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Na samym końcu mieliśmy możliwość obejrzenia aktualnych trendów, które dominują w okresie świątecznym. Oczywiście istniała też możliwość zakupu bombek. Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy przedszkolak otrzymał bombkę ze swoim imieniem