poniedziałek, 23 wrzesień 2019

PRZYJĘCIE W POCZET PRZEDSZKOLAKÓW

Pasowanie na Przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych; jest to pierwsza bardzo ważna uroczystość przedszkolna zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

Ceremonia rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez wychowawczynię grupy. Następnie z wielkim zaangażowaniem dzieci przedstawiły program artystyczny, którym przekonały wszystkich zaproszonych gości, że zasługują na miano „Prawdziwego Przedszkolaka”.

pasowanie_1.jpg

pasowanie_2.jpg

Dzieci śpiewały, recytowały krótkie wierszyki i tańczyły. Zaprezentowały swoje umiejętności, których nauczyły się przez niespełna dwa miesiące. Uwieńczeniem wydarzenia było złożenie przysięgi oraz akt pasowania, podczas którego dyrektor przedszkola Jolanta Czepek wypowiadając słowa "Pasuję Cię na Przedszkolaka", dotykała ramienia każdego dziecka za pomocą „czarodziejskiego lizaka”. Po tak emocjonujących chwilach nie zabrakło również życzeń i upominków dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń dla wszystkich uczestników uroczystości.