poniedziałek, 23 wrzesień 2019

POWITANIE JESIENI

„Jesień na paluszkach spaceruje w parku,
i rozdaje wszystkim swe skarby w podarku…”

Tymi słowami 22 września przedszkolaki powitały najbardziej kolorową porę roku – jesień.

Nowa pora roku przyniosła słoneczny i ciepły dzień, więc wszyscy zebraliśmy się w ogrodzie przedszkolnym. Wspólnie z Panią Jesienią, która przyniosła mnóstwo darów z lasu i ogrodu pożegnaliśmy na rok gorące lato.
W części artystycznej każda grupa zaprezentowała jesienną piosenkę ilustrowaną tańcem. Wiele radości sprawiły dzieciom jesienne konkursy i zagadki.  Na zakończenie swojej wizyty Pani Jesień rozdała wszystkim upominki – słodkie winogrona i zaprosiła do wspólnego tańca.
Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie smutna, nudna i zimna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!