czwartek, 12 grudzień 2019

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK W GNIEŹNIE

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia starsze przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Gniezna zwiedzać Fabrykę Bombek. Przedszkolaki mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyły jak powstają bombki od samego początku.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy w dziale „Dmuchalnia”, gdzie zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe.
Następnie udaliśmy się do „Srebrzalni” w której Pani pokazała nam jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji.
Kolejnym etapem było zwiedzanie „Lakierni”, tam bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów. W „Lakierni” podpatrzyliśmy jak kulki nabierają pięknych barw i zobaczyliśmy jak nanosi się na bombki farby, które nadają im unikalnego wyglądu.
Następnie udaliśmy się do „Dekoratorni” gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Przyglądaliśmy się jak kulki nabierają pięknych barw, a także jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory.
Na samym końcu mieliśmy możliwość obejrzenia aktualnych trendów, które będą dominować w okresie świątecznym.
Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy z nas otrzymał bombkę z wypisanym własnym imieniem.