poniedziałek, 23 wrzesień 2019

IV GMINNY PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ

W Przedszkolu Samorządowym im. Kubusia Puchatka odbył się IV Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. Głównymi „bohaterami” tego dnia były przedszkolaki z pięciu placówek oświatowych oraz ich nauczyciele.

Jak co roku uroczystość zaszczycili znamienici goście:
Pan Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki,
Pani Blanka Gaździak - Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Skoki,
Pani Elżbieta Skrzypczak - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki oraz
Pani Paulina Serba - Przewodnicząca Rady Rodziców.

Celem przeglądu było ocalenie od zapomnienia pieśni patriotycznych, uświadomienie ich roli w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej, kształtowanie osobowości Polaka - współczesnego patrioty.

Imprezę rozpoczęła grupa ,,Mądre Sowy” która pod kierunkiem pani Wiesławy Paczyńskiej zaprezentowała krótki program artystyczny.

Zgodnie z założeniem, przegląd nie był formą konkursu - nie przyznawano miejsc - dlatego też każda z grup na zakończenie otrzymała pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz upominki.

W IV Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej udział wzięły dzieci z :
Przedszkola Publicznego „Tęczowa Łąka” w Jabłkowie z oddziałami w Rejowcu i Łosińcu
Niepublicznego Przedszkola Artystycznego w Potrzanowie
Przedszkola „Leśne Ludki” w Mieścisku
Przedszkola Milenium ,,Mali Odkrywcy” w Popowie Kościelnym
Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach.

Ogromne podziękowania organizatorzy składają wszystkim opiekunom za wkład pracy włożony w przygotowanie uczestników oraz za chęć udziału w piątej już edycji przeglądu.