poniedziałek, 23 wrzesień 2019

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

"Dzisiaj wielka jest rocznica.
Jedenasty listopada!
Tym, co padli za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa".

I my przedszkolaki o tym pamiętamy
dlatego dzisiaj, razem tu się spotykamy.

W obchody z okazji Narodowego Dnia Niepodległości włączyły się również przedszkolaki z naszego przedszkola. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się w sali Tygrysków, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przygotowany montaż słowno – muzyczny miał na celu kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Dzieci, słowem i piosenką, oddały szacunek symbolom narodowym.

Recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski i namawiające do dostrzegania piękna ojczyzny oraz śpiewały pieśni patriotyczne. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.