czwartek, 15 kwiecień 2021

Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony jest 9 lutego. W tym dniu przedszkolaki z grupy „Króliczki II” również świętowały - bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę.

pi1.jpg

Wiele radości sprawiły dzieciom same przygotowania: smarowanie ciasta sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, by przejść ostatni etap. Dzieci z niecierpliwością czekały na gotowy przysmak. Następnie z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanego dania. Dzięki temu wydarzeniu przedszkolaki poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziły, że własnoręcznie przygotowana jest o wiele smaczniejsza.

pi3.jpg