czwartek, 15 kwiecień 2021

Karnawałowe pląsy.
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i w tym roku.
Tego dnia już od rana można było usłyszeć wielki gwar i radość z wyczekiwanego wcześniej baliku karnawałowego.ja.jpg

Od samego wejścia wyczuwało się niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sali już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Po śniadaniu, już wszyscy gotowi do zabawy- rozpoczęto bal! Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój każdej sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. W przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.
W tym roku było trochę inaczej, gdyż dzieci musiały bawić się tylko w swoich salach.
W wodzirejów tym razem wcieliły się z wielką mocą panie, które wcześniej przygotowały doskonałe podkłady muzyczne oraz piosenki. Zorganizowane były również zabawy podczas których dzieci mogły popisać się swoją skocznością, zwinnością oraz kreatywnością.