niedziela, 28 luty 2021

Jasełka i wigilia w grupie sześciolatków.
22 grudnia 2020 roku naszą salę wypełniła radość i świąteczny nastrój. Był to dzień, w którym spotkaliśmy się, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować. Dzieci z grupy Sowy II, w ramach zajęć teatralnych przedstawiły historię Bożego Narodzenia w nietypowy sposób. Przedstawienie mające formę teatru cieni, przeniosło nas w wydarzenia niezwykłej nocy i historii Świętej Rodziny.

ma1.jpg

Ilustrowany ruchem i światłem, wzruszający spektakl, wraz z towarzyszącą mu muzyką dostarczył przedszkolakom niezwykłych wrażeń. W inscenizacji, betlejemska historia Józefa, Marii i Jezusa przeplatała się z prozą codziennego rodzinnego życia i niosła przesłanie abyśmy żyli zgodnie, rodzinnie, hołdując tradycji. Nie zabrakło aniołów, stajenki, pasterzy, królów i nawet egzotycznych wielbłądów. Kulminacyjnym momentem były oczywiście życzenia, które wprowadziły wszystkich w cudowny nastrój. Niestety nie mogliśmy gościć Rodziców naszych podopiecznych. Dzięki nagraniu mogliśmy podzielić się występem i świątecznymi życzeniami. Mamy nadzieję, że Nowy Rok przyniesie lepszy czas i pozwoli nam wspólnie uczestniczyć jeszcze w wielu uroczystościach.

ma4.jpg