czwartek, 15 kwiecień 2021

ZAJECIA TEATRALNE
W bieżącym roku szkolnym 2020/2021 dzieci sześcioletnie z grupy Sowy II rozpoczęły swoja przygodę z teatrem. Raz w tygodniu grupa bierze czynny udział w zajęciach teatralnych. W ramach realizowanego programu ‘Z teatrem za pan brat’ dzieci nie tylko doskonale się bawią, ale także uczą się, kształtują osobowość, rozładowują emocję oraz wyostrzają zmysły.

teatr1.jpg

Przedszkolaki miały już okazję poznać historie powstania pierwszego teatru, pojawienia się pierwszych aktorów, strojów, rekwizytów. Wiemy jaka jest różnica między pacynką, kukiełką, marionetką. Poznaliśmy pomieszczenia teatru, oraz jego ukryte przed oczami widzów pomieszczenia – kulisy, garderobę, pracownię. Jednym z poznanych zawodów był kostiumograf. Dzieci miały okazję nie tylko poznać zakres jego obowiązków, ale także wejść jego rolę. Powstały przepiękne zestawy ubrań scenicznych. Radości nie było końca. Zajęcia teatralne są znakomitą zabawą, która daje dzieciom wiele możliwości, m. in. odkrywania swoich ukrytych talentów.

teatr.jpg

teatr2.jpg