czwartek, 15 kwiecień 2021

Dzień Kundelka
Po raz kolejny dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Tego dnia jeszcze szczególniej, zwracaliśmy uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka. Święto powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na te czworonogi, które są źle i niewłaściwie traktowane.

kun.jpg

Z tej okazji przedszkolaki opowiedziały o swoich pupilach i spoczywających na nich obowiązkach. Przedszkolaki wesoło bawiły się przy piosenkach, żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Wysłuchały opowiadania , którego bohaterem był piesek Smutasek. Następnie nawiązując do treści, wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że pies to żywa istota, a nie zabawka, którą można oddać - gdy się znudzi. Uwieńczeniem zajęć była praca plastyczna ‘Mój czworonożny przyjaciel’. Dzień Kundelka możemy uznać za udany, wesoły i pouczający. Pies to obowiązek, który ma swoje potrzeby, którym trzeba sprostać. Przedszkolaki wiedzą, że każdy kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość!