niedziela, 24 styczeń 2021

Wycieczka do lasu.
Korzystając ze słonecznej, pięknej pogody wybraliśmy się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą.

las.jpg

Wyruszyliśmy na spacer leśnymi dróżkami. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowaliśmy las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznaliśmy różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Wsłuchaliśmy się w odgłosy lasu, a do kącików przyrodniczych zebraliśmy „skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Głównie były to szyszki i żołędzie.
Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka wzbogaciła wiedzę przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.
Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń przedszkolaki wróciły do przedszkola.

las1.jpg

las4.jpg