niedziela, 24 styczeń 2021

„ Dzień Pokoju” w Przedszkolu im. Kubusia Puchatka
Międzynarodowy Dzień Pokoju obchodzony jest 21września dla uczczenia i wsparcia idei pokojowej jako sprzeciwu wobec wojen na świecie.
Dzieci z grupy Króliczki II również wzięły udział w tej ważnej akcji. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki zostały wprowadzone w tematykę patriotyczną.

Odbyły pogadankę w duchu edukacji kultury pokoju. Uczestniczyły w zabawach integrujących grupę rówieśniczą, uczących szacunku, empatii oraz współczucia dla drugiego człowieka. W dalszej części zajęć przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat pokoju na świecie. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną „Gołąbek Pokoju”.
Pokój to dla dzieci ważna sprawa, bo jak same mówią, wtedy mogą czuć się bezpiecznie.