wtorek, 07 kwiecień 2020

NIEZWYKŁY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU

Wizyta psa w przedszkolu to coś nowego i ekscytującego. Szczególnie, gdy jest to tak duży i mądry pies jak Kesi, rasy berneński pies pasterski, który przybył do najmłodszych przedszkolaków z grupy „Maleństwa” wraz ze swoją Panią Kasią Kędziorą - Duksztą.

W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się, jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca – psa terapeutycznego. Pani Kasia, przedstawiła dzieciom zasady, jakich należy przestrzegać podczas zabawy z czworonogiem, jak prawidłowo go karmić i pielęgnować. Przedszkolaki dowiedziały się, czym jest mowa ciała psa, czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy. Podczas spotkania dzieci mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który nie tylko cierpliwie słuchał wydawanych mu poleceń, ale przede wszystkim posłusznie je wykonywał.
Wizyta Kesi w przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie naszych przedszkolaków. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo pozytywnych emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem, był ważnym wydarzeniem dla naszych dzieci.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za przekazaną wiedzę oraz zajęcia, które dostarczyły nam niezwykłych wrażeń.