wtorek, 07 kwiecień 2020

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU
W dniu 11.12.2019 roku  gościł w naszym przedszkolu teatr „Promyk” z Poznania. Aktorzy zagrali dla nas świąteczną inscenizację pt. „O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja”.

tea1.jpg

Akcja przedstawienia rozgrywała się w dwóch płaszczyznach: ziemskiej i niebiańskiej. Bohaterowie pierwszej to dwójka rodzeństwa: Zosia i Staś, a drugiej aniołek, diabeł oraz Święty Mikołaj, który zgubił swój magiczny dzwonek. Dzięki pomocy widzów obydwa wątki przedstawienia znalazły swoje wspólne szczęśliwe zakończenie. Najciekawszym i najistotniejszym momentem zarówno dla dzieci i dorosłych było pojawienie się Świętego Mikołaja z odzyskanym złotym dzwonkiem. Święty Mikołaj odwiedził bohaterów akcji, jak i uczestniczące w przedstawieniu dzieci. Spektakl był pełen melodyjnych piosenek, zabawnych sytuacji, ale przede wszystkim dominował w nim bezpośredni kontakt aktora z widzem.

tea3.jpg

K. Walkowiak, K. Rutkowska