piątek, 17 styczeń 2020

ZAJĘCIA OTWARTE
27 listopada 2019 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z zakresu edukacji matematycznej z elementami metody E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do przedszkola. W każdej z grup odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, które z uwagą obserwowali rodzice lub nawet, w których sami brali udział.

W trakcie jednych z zajęć dzieci z grupy 3-4-latków wybrały się do krainy bajek. Najpierw zaprezentowały rodzicom jak śpiewają i inscenizują piosenki ruchem. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące bajek. Potem maszyniści wyznaczonymi pociągami zabrali dzieci, które posiadały odpowiednie bilety na bal przebierańców, gdzie czekały na nie bajkowe stroje. Dzieci segregowały, przeliczały i porównywały liczbę strojów. Bawiły się wesoło. W całym przedszkolu po zajęciach odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami robiły bombki, stroiki i inne ozdoby świąteczne.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie tego dnia do przedszkola.Wiesława Paczyńska