piątek, 17 styczeń 2020

„Muzyki dzieci słucha się sercem, a nie uszami” (Jan Bosko)

Nic tak nie uskrzydla i nie uszlachetnia jak śpiew. Muzyka, wszak to wspaniała droga prowadząca do wszechstronnego rozwoju. Przez muzykę i śpiew można wyrazić tak wiele, a jednocześnie tak wiele zyskać. Dlatego staramy się by dzieci od najmłodszych lat miały styczność z muzyką, śpiewem i tańcem. Muzykę i śpiew można wykorzystać na wiele różnych sposobów. A tak ważne i często jeszcze niezrozumiałe dla dzieci tematy związane z patriotyzmem można także przybliżyć śpiewem.

przedl.jpg

Toteż od kilku lat organizujemy w naszym przedszkolu „Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej”.
Tegoroczny, siódmy już przegląd, był szczególny. Zgłosiło się do niego aż trzydziestu wykonawców (solistów i zespołów) z dziewięciu przedszkoli naszej gminy i nie tylko. Wysłuchaliśmy osiemnastu utworów; wśród nich te bardzo znane i te rzadziej słyszane.
Dziękujemy za udział przybyłym na przegląd wykonawcom i opiekunom, za wspaniałą atmosferę jaką stworzyliście; za wzruszenia i radość płynącą z Waszego śpiewu. Do zobaczenia za rok.

przegl_2.jpg
K. Kędziora-Dukszta