wtorek, 07 kwiecień 2020

„DBAMY O ZDROWIE”

„Dbamy o zdrowie” to cykl zajęć , który był realizowany w grupie maluszków w dniach:18 – 22 listopada. Zajęcia uatrakcyjniło spotkanie z pielęgniarką i położną Panią Marzeną Adamską oraz Panią Martyną Adamską. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.

zdrowie2.jpg

Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w dzieciach duże zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie i Pani Martynie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady i upominki.W celu podsumowania tematyki prozdrowotnej, dnia 21 listopada dzieci miały sposobność dowiedzieć się o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Tego dnia grupę odwiedziły mamy naszych przedszkolaków Kacpra i Patryka, aby wspólnie z dziećmi wykonać pyszne szaszłyki oraz koktajl ze świeżych owoców. Po wykonaniu owocowych smakołyków, dzieci wcieliły się w rolę degustatorów. Z radością zjadały przygotowane z pomocą mam pyszne i zdrowe owocowe smakołyki, popijając je wartościowym koktajlem. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków oraz koktajlu dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Bardzo dziękujemy Pani Ilonie i Pani Kasi za obecność i zaangażowanie podczas przygotowywania posiłków.

zdrowie1.jpg