piątek, 17 styczeń 2020

„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”
Dzieci z grupy „Maleństwa” przystąpiły do projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Zadaniem uczestników projektu jest zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dzieci w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki i twórczość plastyczną oraz włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego.

miś.jpg

Pierwszym zadaniem przedszkolaków było wybranie maskotki i nadanie jej imienia. Dzieci wybrały misia, któremu nadały imię „Borys”. Miś „Borys” z dzienniczkiem wędruje od domu do domu, słucha ulubionych opowiadań i bajek czytanych przez rodziców i dzieci. Na pamiątkę tej wizyty, dzieci wraz z rodzicami rysują dla „gościa” obrazek do wspólnie przeczytanej książki - tworząc ze swoich prac pamiątkowy album.
W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” dzieci odwiedziła Pani Eliza Pleszewa - konsultant oświatowy wydawnictwa MAC. Dzieci wysłuchały opowiadania „Tumtum. Dudniący słoń”. Przygody głównego bohatera bardzo się dzieciom podobały. Za wizytę serdecznie dziękujemy.
A nasz „Borysek” nadal jest mile widzianym gościem w domach przedszkolaków.