piątek, 17 styczeń 2020

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI W PRZEDSZKOLU

Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka w przedszkolu to podstawowe zadanie dla nauczyciela. Bardzo ważne jest aby nasi wychowankowie od najmłodszych lat nabywali wiedzę o unikaniu, zapobieganiu, a także możliwościach szybkiego reagowania na ewentualne niebezpieczeństwa. Z tego względu dnia 19.11.2019 roku w naszym przedszkolu dzieci z grupy „Tygryski II” miały okazję spotkać wyjątkowych gości, a mianowicie dzielnych i odważnych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Bolechowie. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem i pracą strażaka.

W pierwszej części spotkania dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały i obserwowały strażaków, którzy zaprezentowali sposób udzielania pierwszej pomocy, unieruchomienia złamanej ręki oraz transportu osoby poszkodowanej. Chętne dzieci miały możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, munduru oraz butów dzięki czemu mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Natomiast w drugiej części spotkania dzieci miały okazję obejrzeć i posłuchać na temat zastosowania sprzętu, który znajduje się w wozie strażackim.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, przepełnionej emocjami.
Serdecznie dziękujemy strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Bolechowie za poświęcony czas i za przekazanie cennych wiadomości.