wtorek, 26 maj 2020

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju . Po wieloletniej niewoli, Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. Wpajamy szacunek dla polskich symboli.

lis1.jpg

Dlatego też,  08  listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z grupy „Sowy I” przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu  recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły. W ramach akcji „Szkoła dla Hymnu” - dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy hymn Polski, „Mazurek Dąbrowskiego”.  Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.  Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.