czwartek, 12 grudzień 2019

MUFINKI
W dniu 10.10.2019 r. dzieci z grupy „Tygryski II” zamieniły się w małych cukierników. Wraz z zaproszonymi gośćmi, mamą Jasia oraz mamą Oliwii dzieci przystąpiły do przygotowania pysznych muffinek z czekoladą. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków dzieci rozpoczęły dokładne odmierzanie składników, mieszanie ich oraz umieszczanie w foremkach. Dzieci tak bardzo zaangażowały się w pracę, że w sali zapanował wyjątkowy nastrój.

Czas oczekiwania na pyszne wypieki umiliły dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe z gośćmi. Miły akcentem kończącym nasze spotkanie było ozdabianie pięknie wyrośniętych babeczek kolorowymi pisakami cukierniczymi oraz różnego rodzaju posypkami.
Warsztaty kulinarne sprawiły dzieciom wiele radości dlatego postanowiły one zachęcić rodziców do wspólnych wypieków w domu.
Serdecznie dziękujemy Pani Weronice i Pani Natalii za pomoc i zaangażowanie.

mufinki.jpg

mufinki1.jpg