piątek, 23 sierpień 2019

JEDZIEMY NA DZIAŁKĘ

14 czerwca 2019 roku najstarsza grupa z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Skokach wybrała się na wycieczkę do Pawłowa Skockiego by tam zapoznać się z dwoma zawodami. Ogrodnika i pracownika wodociągów.

Ostatnio zaktualizowane1

Pierwszy z zawodów został dzieciom ukazany na działce przez ich własną panią wychowawczynię – Wiesławę Paczyńską oraz jej męża. Dzieci oglądały rośliny, które można uprawiać, poznały sposób ich pozyskania oraz pielęgnacji. Aby ukazać dzieciom korzyści płynące z kontaktu z przyrodą na działce przedszkolaki miały możliwość urządzić sobie piknik. Każdy mógł posilić się przywiezionymi w plecakach smakołykami oraz spróbować upieczonego ciasta oraz wykonanego z owoców z działki soku. Gdy dzieci nabrały sił udały się do pobliskiej Stacji Uzdatniania Wody. Tam czekali na nich pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Skokach zapraszając do obejrzenia i posłuchania na temat miejsca, w którym się znaleźli- stacji, która pozwala oczyścić pozyskaną z pobliskiej studni wodę. Po obejrzeniu wszystkich zakamarków stacji dzieci otrzymały napoje i lizaki. Uśmiechnięci wróciliśmy na piknik na działkę a następnie do przedszkola.
                                                                                                                                                                                K. Walkowiak