środa, 23 październik 2019

Z WIZYTĄ W BANKU

22 maja 2019 roku najstarsza grupa przedszkolna udała się z wizytą do PKO Banku Polskiego.

gazeta czerwiec4

Na miejscu już w drzwiach przywitał przedszkolaków dyrektor banku, pan Krystian Rachowski który w rozmowie z dziećmi przybliżył im w bardzo dostępny sposób historię pieniądza, tego skąd się wziął i czym płacono w czasach, gdy pieniędzy w ogóle nie było. Pan dyrektor zaprosił dzieci do swojego gabinetu, do skarbca oraz do głównego miejsca, w którym pracują pracownicy banku, czyli miejsca, gdzie obsługiwani są klienci. Tam, od środka dzieci miały możliwość posłuchania pracowników banku, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz zaprosili do obejrzenia za pomocą lup pieniędzy, zarówno tych polskich jak i zagranicznych. Nie obyło się bez pytań, na które pracownicy banku dzielnie odpowiadali. Na koniec na każdego przedszkolaka czekała niespodzianka, teczka pełna gadżetów. Jednak, aby ją otrzymać każdy wziął udział w quizie. Kto znał odpowiedź na zadane pytanie, wygrywał dodatkowo smycz. Emocji było co nie miara a w podziękowaniu za wspaniałą wizytę dzieci wręczyły laurki.
Dziękujemy bardzo za miłe i ciekawe spotkanie.
                                                                                                                                                                                 K. Walkowiak