czwartek, 12 grudzień 2019

KRAWCOWA W PRZEDSZKOLU

Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy?

gazeta czerwiec3

Chcąc poznać pracę krawcowej „od podszewki” poprosiliśmy o pomoc Panią Lucynkę. Pani Lucyna bardzo dokładnie objaśniła i zademonstrowała nam na czym polega praca krawcowej. W czasie zajęć mieliśmy możliwość zapoznania się z akcesoriami potrzebnymi do szycia, poznania różnych rodzajów materiałów, oglądania wykrojów, etapami powstawania wytworów krawieckich: od pobrania miar, poprzez wykrój, aż do gotowego wyrobu. Wszystkie dzieci stwierdziły, że to bardzo trudna praca.
Niespodzianką dla naszych młodych krawców, przygotowaną przez panią Lucynę, było wspólne szycie poduszeczek w kształcie serduszka, które mogli zabrać do domu. Było to dla nich fascynujące doświadczenie.
W podziękowaniu za ciekawą lekcję szycia, dzieci wręczyły pani Lucynie dyplom. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i bardzo podobało się wszystkim dzieciom. Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie za poświęcony czas!
                                                                                                                                                                               K. Rutkowska