środa, 23 październik 2019

FESTYN RODZINNY
„RODZINA TU WSZYSTKO SIĘ ZACZYNA”

„Mama i Tato to nasz świat cały,
ciepły bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce,
i kochające najmocniej serce…”

Mama i tata to dla dzieci najważniejsze osoby w życiu. Są dla nich najpiękniejsi, najmądrzejsi, najodważniejsi i najukochańsi. Każde dziecko niecierpliwie oczekuje na ich święto, by złożyć im najlepsze życzenia. Nasze przedszkolaki miały również, taką możliwość!! Dnia 24.05.2019 roku na terenie naszego przedszkola odbył się festyn rodzinny pod hasłem: „Rodzina tu wszystko się zaczyna”. W miłej i rodzinnej atmosferze uczciliśmy Dzień Mamy oraz Dzień Taty.
Uroczystym akcentem naszego festynu rodzinnego był program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków. Każda grupa wiekowa pod kierunkiem wychowawcy zaprezentowała swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W tym dniu w przedszkolu rozbrzmiewały radosne wiersze, piosenki oraz przepiękne układy taneczne dedykowane kochanym rodzicom. Uroku występom dzieci dodawała przepiękna sceneria, stroje oraz kolorowe akcesoria. Nasi wychowankowie spisali się na „medal”.
Brawo dzieciaki!!!!

gazeta czerwiec2

Piękna słoneczna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci i rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas festynu rodzinnego. Fantastyczną zabawę zapewniła Filharmonia Pomysłów z Poznania, która zachęcała rodziców do wspólnych zabaw i konkurencji ze swoimi dziećmi, a przede wszystkim dostarczała uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju.
Na festynie nie brakowało również wielu atrakcji. Dzieci mogły korzystać z parku rozrywki, gdzie do dyspozycji była dmuchana zjeżdżalnia, trampolina oraz basen z kulkami. Rozwijały swoje umiejętności piłkarskie pod nadzorem zawodnika klubu piłkarskiego „Lech Poznań Football Academy – Skoki” oraz maskotki klubu piłkarskiego. Uczestnicy festynu mogli zrobić sobie zdjęcia z bajkowymi postaciami, skorzystać z malowania twarzy, otrzymać kolorowe balonikowe cuda oraz podziwiać motocyklistów. Nad bezpiecznym przebiegiem festynu rodzinnego czuwał sierżant „Pyrek” z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Kolaże

K. Rutkowska