środa, 23 październik 2019

ŚWIĘTO FLAGI

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

W piątek 10 maja odbyła się uroczystość Dnia Flagi, w której udział wzięła cała społeczność naszego przedszkola. Budząc zainteresowania Naszą Ojczyzną, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy uczcić jeden z najważniejszych polskich symboli - naszą biało-czerwoną flagę.

ŚWIĘTO FLAGI

Przedszkolaki obejrzały z wielkim zaciekawieniem film edukacyjny „Polak Mały”, utrwaliły sobie symbole narodowe, a następnie zobaczyły występ starszych koleżanek i kolegów. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą okazją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. Uczucia patriotyczne i szacunek do symboli narodowych warto pielęgnować od najmłodszych lat.
W ramach obchodów Święta Flagi odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Jestem Polakiem”.
Jury w składzie Dorota Muszyńska, Agata Orzechowska i Lucyna Babrakowska miały ciężki orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców.
W kategorii wiekowej 3/4-latki
I miejsce Maria Jahnz,
II miejsce Julia Kołodziejczuk,
III miejsce Aleksandra Królczyk.
W kategorii wiekowej 5/6-latki
I miejsce Daria Klimas,
II miejsce Anna Pilna,
III miejsce Sara Czekańska i Maja Tomkowiak.
GRATULUJEMY.

K. Adamska P. Jeske