piątek, 23 sierpień 2019

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijaństwa mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy.

wielkanoc1

Jednym z nich jest uroczyste śniadanie. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. W środę 17 kwietnia przedszkolaki wspólnie z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Dzieci aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, kiełbasa, szynka, wielkanocne mazurki, babki. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików z bazi i bukszpanu. Po śniadaniu naszych milusińskich odwiedził wyjątkowy gość – zajączek wielkanocny. Niestety nie miał dużo czasu, gdyż spieszył się do innych dzieci. Pomachał więc dzieciom łapką, pochował prezenty na placu zabaw i pokicał dalej. Przedszkolaki z wielką radością i przejęciem szukały prezentów. Na szczęście zajączek o nikim nie zapomniał. Wszyscy z uśmiechem na twarzy i prezentem w rękach wracali do przedszkola. Zajączku do zobaczenia za rok!

wielkanoc