poniedziałek, 23 wrzesień 2019

WYCIECZKA DO DRUKARNI „EDICA”

Dzięki pomocy jednego z rodziców przedszkolaki z grup SOWY i TYGRYSKI miały okazję wyjechać do Poznania zwiedzać drukarnię EDICA.

drukarnia

W drukarni przywitały nas dwie bardzo miłe panie które oprowadziły nas po różnych halach produkcyjnych.
Pierwszą halą którą zwiedziliśmy była drukarnia, w której wielkie maszyny drukowały różnymi kolorami na ogromnych arkuszach papieru. Pani wyjaśniła nam, że wydruki wcale nie są jednolite. Żeby to sprawdzić dzieci oglądały okładkę przez specjalną lupę - zobaczyły drobne, barwne kropki, które składają się na obraz.
Z drukarni poszliśmy do introligatorni ,gdzie śledziliśmy różne dziwne procesy składania książki w całość (zaginanie, zszywanie, klejenie).
Kolejną halą był magazyn, gdzie odbywało się pakowanie gotowych już produktów i układanie ich na ogromnych regałach.
W trakcie pobytu w drukarni obserwowaliśmy pracę maszyn, poznaliśmy ich nazewnictwo i znaleźliśmy odpowiedź na pytanie: ,,Jak powstaje książka?''.
Na zakończenie wycieczki czekała na wszystkich miła niespodzianka w postaci notatników.
Zwiedzanie drukarni było kolejnym nowym i ciekawym doświadczeniem.
Bardzo dziękujemy Pani Kornelii Świętek za pomoc.
                                                                                                                                                                                      M. Futro