poniedziałek, 23 wrzesień 2019

WYCIECZKA DO PIZZERII „SICILIANA” W JANOWCU WIELKOPOLSKIM

Dzieci z grupy Króliczki II w dniu 14.03.2019 wzięły udział w warsztatach kulinarnych, które odbyły się Pizzerii „Siciliana” w Janowcu Wielkopolskim.

pizzeria

Warsztaty kulinarne przygotowane zostały przez pana Dawida Januszewskiego, znakomitego kucharza, który opowiedział dzieciom o swoim wykonywanym zawodzie. Dzieci w czasie wycieczki zwiedzały kuchnię, poznały narzędzia i przybory niezbędne w pracy kucharza, obserwowały piec, w którym wypieka się pizzę. Poznały tajniki powstawania pysznego ciasta do pizzy oraz etapy komponowania składników do pizzy. W Pizerii odbył się pokaz robienia pizzy, po którym każdy z przedszkolaków mógł samodzielnie przygotować ciasto i skomponować swoją wyjątkową pizzę. Najmilszym akcentem warsztatów była degustacja pizzy. Nasi mali kucharze wrócili do przedszkola bardzo radośni i zadowoleni z miło spędzonego dnia.
                                                                                                                                                                             K. Rutkowska