czwartek, 12 grudzień 2019

PSZCZÓLKA POLA ODKRYWA SEKRETY ULA

7 marca przedszkolaki z najstarszych grup wyjechały do Multikina w Poznaniu, gdzie wraz z pszczółką Polą wybrały się w ekscytującą multimedialną podróż do świata pszczół.

IMG 0496

Dzięki wykorzystaniu grafiki komputerowej, animacji i ciekawego scenariusza dzieci jak zaczarowane wsłuchiwały się w historię pszczół opowiedzianą przez Polę, która przekonała nasze dzieci, że pszczoły są bardzo potrzebne i nie trzeba się ich bać. Podczas rozwiązywania quizu przedszkolaki poznały rodzaje domków, w których mieszkają pszczoły oraz dowiedziały się, że jest ich kilka gatunków  (murarka, pszczoła olbrzymia czy nasza rodzima pszczoła miodna). Wspólnie z Polą wszyscy zajrzeli do wnętrza ula oraz zobaczyli świat widziany oczyma pszczół. Przedszkolaki dowiedziały się również czym zajmują się robotnice, trutnie oraz jakie zadania ma królowa pszczół. Przedszkolakom ciężko było uwierzyć, że na wyprodukowanie słoika miodu trzeba zebrać nektar z aż 2 milionów kwiatów. Na zakończenie tej niesamowitej lekcji, dzieci musiały zatańczyć taniec pszczół oraz zaliczyć test z wiedzy o pszczołach. Uśmiechnięci i napełnieni nową i ciekawą dawką wiedzy dzieci wróciły do przedszkola.