poniedziałek, 23 wrzesień 2019

WARSZTATY WIGILIJNE W BISKUPIŃSKIEJ PRZYSTANI

Dnia 05.12.2018r najstarsze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Przystani Biskupińskiej, gdzie spędziły czas uczestnicząc w wigilijnych warsztatach.

BISKUPIN 4    BISKUPIN 1    BISKUPIN 2    BISKUPIN 3

Doskonała zabawa połączona została z przekazaniem wiedzy na temat polskiej tradycji wigilijnej, obrzędów i praktyk z nimi związanych.
Podczas warsztatów dzieci wyrabiały ciasto na pierniki, lukrowały upieczone ciastka, , robiły samodzielnie stroiki świąteczne na wigilijny stół oraz łańcuchy choinkowe.
Warsztaty zakończył uroczysty posiłek przy wigilijnym stole, blasku świec i nutach kolęd. Wszyscy tradycyjnie dzielili się opłatkiem oraz skosztowali wigilijnych potraw.
Wycieczka dostarczyła wszystkim wiele radości i wprowadziła w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Trela