czwartek, 12 grudzień 2019

MY JESTEŚMY PRZEDSZKOLAKI, MALUSZKI KOCHANE...

„Kalendarz dziś datę ważną wskazuje,
bo pani Dyrektor na przedszkolaków Was pasuje”

Dnia 25.10.2018 roku dzieci z najmłodszych grup: „Maleństwa” oraz „Króliczki” radosne i wesołe, z uśmiechem na twarzy przybyły do przedszkola w pięknych strojach. Otóż tego dnia odbyło się w przedszkolu ich najważniejsze święto – „Pasowanie na przedszkolaka”.

Był to szczególnie ważny dzień dla dzieci oraz ich rodziców, ponieważ stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Zanim jednak to nastąpiło przedszkolaki musiały zaprezentować umiejętności, które zdobyły, podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Dzieci wykonały pięć zadań, które przygotowały dla nich wychowawczynie: śpiewały piosenkę, recytowały wiersze, pokazywały, że są wygimnastykowane, potrafią liczyć oraz tańczyć. Następnie odbyła się ceremonia ślubowania z udziałem Pani Dyrektor, podczas której dzieci złożyły uroczystą przysięgę oraz zostały włączone do społeczności przedszkolnej. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały upominki od Pani Dyrektor oraz uczestniczyły w słodkim poczęstunku z rodzicami. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, a na twarzach rodziców zagościły łzy szczęścia.